קמפוס - המיזם הלאומי ללמידה דיגיטלית, הוא פרויקט הדגל בתחום החינוך וההשכלה של המיזם הלאומי "ישראל דיגיטלית" במשרד לשוויון חברתי. המיזם הוקם על מנת להנגיש ידע, השכלה והכשרות מקצועיות לכלל אזרחי ישראל, בפריפריה ובמרכז, כדי לסייע לצמצום פערים ולהגביר שוויון הזדמנויות.

בפעם הראשונה בישראל, אזרחי המדינה יכולים ליהנות בחינם מחוויית למידה חדשנית ומותאמת אישית, בזמן, במקום ובקצב שנוח להם. המיזם פועל בשותפות עם המועצה להשכלה גבוהה, משרד החינוך ומשרדי ממשלה נוספים, כאשר המגוון העצום של הקורסים האיכותיים מפותחים על ידי האוניברסיטאות והמכללות המובילות בישראל ועל ידי משרדי ממשלה, צה״ל וארגונים נוספים.

פלטפורמת הקוד הפתוח הייחודית מבית edX, שפותחה על ידי האוניברסיטאות Harvard ו-MIT, מאפשרת לקהלים רחבים התפתחות וקידום לכל אורך החיים - תלמידי תיכון וסטודנטים, מורים, עובדי מדינה, דורשי עבודה, אזרחים ותיקים וכל אדם שמעוניין להרחיב את אופקיו.

דוגמאות לקורסים ב"קמפוס":

קידום מקצועי ושוויון הזדמנויות 
קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית, אוריינות דיגיטלית, אוריינות פיננסית, מבוא למדעי המחשב, אנגלית תעסוקתית, 
excelpowerpointC++, ניהול משא ומתן, הכשרות מורים, תכנות בפייתון, הנדסת מערכות ועוד.

העשרה והרחבת אופקים 
מבוא לפסיכולוגיה, רעיונות מרכזיים בפיזיקה, פילוסופיה של החינוך, מבוא לכימיה, ההיסטוריה של ישראל המודרנית, אדריכלות ישראלית, ניו-מדיה בהוראה, פסיכולוגיה התפתחותית, הבנת הצמחים, הארכיאולוגיה של ארץ ישראל, צמיחה כלכלית וצדק חלוקתי ועוד.

 

קורסים אקדמיים לצבירת נקודות זכות
עשרות קורסי מבוא וקורסי מופת אקדמיים בשיתוף המועצה להשכלה גבוהה המוכרים לקרדיט אקדמי על ידי המוסדות המובילים בישראל בכפוף לבחינה במוסד.