בברכת

ראש הממשלה
חה"כ נפתלי בנט

  

במעמד

שרת החינוך
חה"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון

השלטון המקומי מציב את נושא החינוך בראש סדר העדיפויות הלאומי. לאור זאת החלטנו לקיים לראשונה את 'ועידת החינוך הלאומית' של השלטון המקומי ומפעל הפיס.

בוועידה, אשר תהפוך למסורת שנתית, נשלב את כל גורמי החינוך, קובעי המדיניות, אנשי האקדמיה, מומחים מקצועיים ודמויות מעוררות השראה.

נדון על שאלות וסוגיות רבות הנוגעות לחינוך ילדנו והתאמתו להווה ולעתיד, נעסוק באתגרים שהפכו ליוזמות פורצות דרך, בהזדמנויות שנקרו לפתחנו, בתובנות שניתן להסיק ובהטמעה שיש לבצע. החינוך הוא ההווה והעתיד שלנו. שם הכל מתחיל.

משבר הקורונה עם כל הקשיים והאתגרים שנלוו לו, טמן בתוכו גם הזדמנויות – הזדמנות לצעוד קדימה ולא לחזור לאחור, לא לאבד את מה שהשגנו.

בוועידת החינוך הלאומית, נדון כיצד אנחנו לוקחים את ההישגים ומאמצים אותם, לומדים מהתובנות ומיישמים אותן, מטמיעים את השינויים במערכת החינוך וצומחים איתם לשיפור משמעותי ובעל ערך. 

אני מזמין אתכם אישית להגיע ולהשתתף באירוע חשוב ומשמעותי זה ולקחת חלק בתחילתו של עידן חדש בחינוך שמתחיל כאן ועכשיו.

בברכה,חיים ביבס
יו"ר מרכז השלטון המקומי
וראש עיריית מודיעין מכבים רעות

 

 

מפעל הפיס גאה להוביל יחד עם השלטון המקומי את ועידת החינוך לשנת 2021 ורואה בכך חלק אינטגראלי מהשליחות שלו למען הרשויות המקומיות ותושביהן ולמען שיפור מתמיד בחינוך ילדי ישראל.

משבר הקורונה הביא עימו אתגרים רבים בכל תחומי החיים ומגבלות ההתקהלות חייבו מענה מהיר ויצירתי שיאפשר לתלמידי ישראל להמשיך בלמידה ולהתפתח גם בתקופה זאת.

גם במקרה זה, כמו בתחומים רבים נוספים, היו אלה הרשויות המקומיות בישראל שפעלו בזמן המשבר באופן מעורר השראה ומתוך מחוייבות עמוקה לתושביהן, על מנת לספק מענה מיטבי ככל האפשר לאתגרי המערכת.

מפעל הפיס נרתם בכל כוחו על מנת לסייע לרשויות המקומיות בהתמודדות עם המשבר והעמיד חבילת סיוע של למעלה מ - 150 מיליון ש"ח במגוון רחב של תחומים. אנחנו גאים על הזכות שנפלה בחלקנו לעמוד לצד מרכז השלטון המקומי, מרכז השלטון האזורי וכל ראשי הרשויות בישראל בתקופה שבה הוכיחו שוב שהם הכח המוכשר והאפקטיבי ביותר לביצוע משימות לאומיות, הן בעתות משבר והן בשגרה. 

כמי שמאמין כל חייו שהחינוך איננו מתמצה רק בהקניית מיומנויות למידה, אלא גם ואולי בעיקר בהקניית ערכים, אני רואה את ההשקעה של מפעל הפיס בחינוך ילדי ישראלי כערך מרכזי בחזון שלנו למען הקהילה והחברה הישראלית כולה וזאת מתוך הבנה שעתידה של מדינת ישראל כרוך במידה רבה ביכולת שלנו לספק לדור העתיד את הכלים הנדרשים להתפתח, ליצור, להחכים ולהיות כל מה שהם חולמים.

בתקופת הקורונה, יכולנו לראות מקרוב את עולם הערכים של צעירי ישראל שבאו לידי ביטוי בתרומתם העצומה וההתגייסות המדהימה שלהם לכל משימה חברתית.

40 אלף מלגאי הפיס, שניצבו בחוד החנית של ההתנדבות בקורונה, גילמו בפעילותם ערכים נעלים של סולידריות חברתית, אכפתיות, נתינה למען האחר ומסירות אין קץ, לצד יזמות מעוררת השראה, חדשנות מחשבתית, יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה.

במשך השנים התרגל הציבור הישראלי לזהות את מפעל הפיס עם בניית כיתות לימוד, אולמות ספורט, מתנ"סים ועוד. בשלוש השנים האחרונת משקיע מפעל הפיס משאבים רבים גם בהטמעת ערכי ההתנדבות והנתינה, תוך שימת לב תמידית לשונה, לחלש יותר ולכל מי שנזקק לסיוע.

חוסנה של מדינת ישראל איננו תלוי אך ורק בבניית כח מגן חזק עצמתי ויעיל, אלא גם בהקניית סט של ערכים חברתיים שהופכים אותנו לחברה טובה  וחזקה יותר. ככל שנשכיל להבין שהחינוך לערכים הוא מרכיב אסטרטגי בחוסנה של החברה, בימי שגרה ובייחוד בעתות משבר, נוכל לבנות פה מערך של חוסן חברתי שיהווה קיר ברזל נוסף של החברה בישראל, שיסייע לנו להתמודד עם כל אתגר.

בברכת ועידה מעניינת ופורה,

אביגדור יצחקי

יו"ר מפעל הפיס

 

 

 

כראשי רשויות מוניציפליות, אנו מעמידים את החינוך בראש סדר היום שלנו. על שולחננו נערמים נושאים רבים המעצבים את חייהם של התושבים – ראש וראשון לכולם, החינוך.

הטיפול בחינוך איננו רק הסעיף הגדול ביותר בתקציב הרשות, אלא גם זה התובע מאיתנו יוזמה ויצירתיות, מחשבה רבה וערנות.

באחרונה התמודדנו עם מגפת הקורונה שהשפיעה על חיי התושבים ועל ניהול השירותים המוניציפליים וגם כאן נדרשנו להשקיע מאמץ רב ולהכשיר אמצעים כדי לאפשר למערכת החינוך להתמודד עם המציאות הקשה. בתקופה זו התהדק שיתוף הפעולה בין משרד החינוך למרכז השלטון המקומי ומרכז השלטון האזורי. הוכשרו צוותי הוראה, הוכנו תוכניות חירום וגובשה מדיניות משותפת בכול הנוגע להתמודדות מערכות החינוך עם המגפה.

את שיתוף הפעולה המבורך הזה בכוונתנו להוסיף ולהדק.

חינוך טוב ומעשיר מחייב שיתוף פעולה והיוועצות קבועה בין השלטון המוניציפלי לבין התושבים, בין מנהלי מערכות החינוך לבין התלמידים וההורים. יחד ניתן לגבש מדיניות חינוך מעשירה ומקדמת ותוכניות חינוך המותאמות לרוח הזמן ולחיי התושבים.

בהיוועצות משותפת אנחנו יוצרים את הרצף החינוכי מן הפעוטונים והגנים, דרך בתי הספר ועד לאקדמיה, תוך שילוב של תנועות הנוער והפעילות הלא פורמלית למסכת חינוכית עשירה ומעשירה.

אין מי שמכיר את צורכי התושבים ואת רוח היישובים יותר מן הרשויות המקומיות והאזוריות. ומשום כך, אנחנו פועלים כיום לממש את חזוננו ולהעניק לרשויות המקומיות ולמנהלי מערכות החינוך אוטונומיה רחבה יותר בגיבוש מדיניות החינוך.

בהזדמנות זו אני מבקש להודות לשר החינוך היוצא יואב גלנט ולמנכ״ל עמית אדרי ולאחל הצלחה גדולה לשרת החינוך ד״ר יפעת שאשא ביטון ולמנכ״ל הבא.

"הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים, הדואג לדורות מחנך אנשים." ~ יאנוש קורצ'אק


שי חג'ג'
יו"ר מרכז השלטון האזורי בישראל
וראש מועצה איזורית מרחבים

 

 

 

 


משה ליאון
ראש עיריית ירושלים, העיר המארחת

בהשתתפות

{{speaker.name}} {{speaker.name}}

{{speaker.title}} {{speaker.name}} {{speaker.lastName}}

{{speaker.jobTitle}}
{{speaker.country}}

תכנית הוועידה

לצפייה בתכנית יש ללחוץ כאן

הנחיות

יש להציג "תו ירוק" בכניסה לבנייני האומה (תעודת מחלים או תעודת מתחסן, בתנאי שעבר לפחות שבוע מקבלת המנה השנייה) או הצגת בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 24 שעות לפני ההגעה.

קיימת חובת עטיית מסיכה בכל אזורי הוועידה לאורך כל היום (למעט הפסקות מזון).

הוועידה מצולמת ותועבר בשידור חי וישיר באתר ynet ובפייסבוק של מרכז השלטון המקומי החל מ-10:30.

ההרשמה מהווה אישור לצילום.

לא תתאפשר הכנסת כלי נשק או חפצים הדומים לכלי נשק למתחם הוועידה ולא תוקם עמדת הפקדת נשק.

בהגיעך למקום, יש לגשת לעמדות הרישום בכניסה. הכניסה היא כנגד הצגת תעודה מזהה.

מטעמי אבטחה, עקב נוכחות אח"מים במקום, הרישום הינו שמי, ליחיד, ואינו ניתן להעברה.

המתחם נגיש לנכים, לצפייה במסמך נגישות של בנייני האומה יש ללחוץ כאן.

ניתן לחנות בחניית המקום בתשלום.

היכן ומתי

בנייני האומה ירושלים

ישראל

24/08/2021

event time 08:30 - 15:00

הוספה ליומן Add to Calendar

מתחיל בעוד

קרדיט צילום רה"מ
אבי אוחיון / לע"מ