ברוכים הבאים

דבר יו"ר הועדה המדעית

השנים האחרונות היו מאתגרות לחברה הישראלית ככלל. רק התאוששנו מהקורונה, והחברה נחלקה סביב ההפיכה המשטרית. בעוד ההפגנות מתמשכות, התעוררנו לבוקר של מלחמה, אשר עודנה מתמשכת בעת כתיבת שורות אלו. החברה הישראלית ספגה מהלומה קשה, עם הרוגים, חטופים ומפונים רבים אשר מתגוררים חודשים ארוכים בבתי מלון ובדיורים זמניים.

אירועים אלו, החל מהמחאה וכלה במלחמה, הדגישו מחד, את הסכנה האורבת לאזרחי ישראל הזקנים, אך גם את החוסן והעוצמה שלהם. בהפגנות השונות היה ניתן לראות אזרחים וותיקים צועדים צד בצד עם תלמידי תיכון, ואת הפזמון "נפלתם על הדור הלא נכון", ניתן היה לפרש בדרכים שונות.

בין החטופות הראשונות ששוחררו, קבלו מקום של כבוד "הסבתות הקיבוצניקיות", שעליהן נכתב כי הן עשויות מברזל, כאשר השתחררו בראש מורם משבי החמאס. האזרחים הוותיקים גם מלאו תפקידי מפתח כמתנדבים במערך החברתי הנרחב אשר נועד לתמוך באזרחים המפונים ובחיילים הלוחמים, והוכיחו כי האוכלוסייה הזקנה היא משאב חברתי אדיר.

בסימן זה, של חוסן ועוצמה, נציין את הכנס הדו שנתי ה-25 של האגודה הישראלית לגרונטולוגיה. נדון בקשיים המלווים את הזקנים במלחמה ובכלל, אך נחגוג גם את היכולות והחוסן שהאוכלוסייה הזקנה מביאה עימה.   

מידי שנתיים, מתכנסים טובי אנשי המקצוע העוסקים בהיבטים מגוונים של זקנה למפגש מקצועי אקדמי. מפגש המהווה מסגרת לדיונים ערים ומפרים, בהם מוצגות עבודות, גישות, תיאוריות ותכניות חדשניות ומקוריות.

זוהי הזדמנות עבורכם אנשי המקצוע, לחלוק עם עמיתים רעיונות, מחקרים ועבודה מעשית.

הכנס יתקיים בבנייני האומה ב- 11-12.9.24.

הנכם מוזמנים להגיש את מיטב עבודותיכן עד ה- 26.5 באמצעות אתר הכנס.

פרופסור דקלה סגל-כרפס, יו"ר הוועדה המדעית
פרופסור רביע חלאילה, סיו"ר הוועדה המדעית

היכן ומתי

בנייני האומה

ירושלים

ישראל

11-12 ספטמבר, 2024

הוספה ליומן Add to Calendar

חברי הועדות

ועדה מדעית:
פרופ' דקלה סגל כרפס, יו"ר
פרופ' רביע חלאילה, יו"ר שותף
ד"ר שרון אוסט מור, חברה
ד"ר אורנה בר, חברה
ד"ר דנה פאר, חברה
ד"ר אלה קון שוורץ, חברה

ועדה מארגנת:
מר יוסי קפלן, יו"ר
ד"ר יעל בנבנישתי, חברה
מר גרי רוט, חברה

צרו קשר

עליזה הרמן

aherman@paragonpco.com

חפשו אותנו במדיה החברתית: