עו"ס יקר/ה

 

אני נרגשת וגאה בכנס העומד לפנינו. מדובר בכנס פרופסיונלי מיוחד במינו, בו העובדות והעובדים מציגים את עבודתן/ם, על הפרקטיקה והתאוריה שבה, לקולגות. כנס בו העו"ס שותפים מלאים.

השנים האחרונות הינן מאתגרות מאד עבור הישראלים, כאשר החוסן והלכידות שלנו כחברה עמדו במבחן פעמים לא מעטות.

אי יציבות פוליטית, שנים ללא תקציב מדינה, מגיפה עולמית, בחירות חוזרות ונשנות, ויכוחים מרים על אופיה של החברה הישראלית.

בתוך כל אלה קרה הטבח הנוראי של השבעה באוקטובר ולאחריו מלחמת חרבות ברזל. מאות אלפי אזרחים חיים בחוסר ודאות באשר למקום מגוריהם, קהילות שלמות התפרקו, משפחות איבדו את היקרים להן וחלקן נמחו כליל. בשבי החמאס נמצאים עדיין 120 אנשים שלנו. הימים ימי מלחמה, משבר כלכלי ויגון אינסופי.

בתוך כל אלה היה עליכן/ם, העו"ס, לשים את עניינכן/ם האישיים בצד ולהתגייס למשימה הכמעט בלתי אפשרית של טיפול בליבה השבור של החברה הישראלית.

הכנס הזו הוא הזדמנות עבורנו, איגוד העובדות והעובדים הסוציאליים והאגודה לקידום הע"ס- להכיר ולהוקיר את עבודתכן/ם המאומצת והמקצועית- תמיד ומאז השבעה באוקטובר ביתר שאת.

אני מצפה ומקווה כי תמצאו בכנס עניין רב, תשכילו ותחכימו, תפגשו קולגות וחברות/ים מהלימודים, מעבודות קודמות, ממעגלים כאלו ואחרים, תאכלו, תהנו  ותצחקו. מגיע לכן/ם! מגיע לכולנו!

 

נתראה בבנייני האומה,

שלכן/ם בסולידריות

 

ענבל חרמוני, עו"ס

יושבת ראש איגוד העובדות והעובדים הסוציאליים

יושבת ראש האגודה לקידום העבודה הסוציאלית בישראל

 

עובדות ועובדים סוציאליים יקרים,

כנס העובדים הסוציאליים מתקיים השנה במציאות מורכבת במיוחד: קיום של מלחמה, אלפי אזרחים מפונים מבתיהם, שכול וטראומה. כל אלה מתווספים למציאות לא פחות מורכבת: אנשים החיים בהדרה ובעוני, ופילוג ואלימות חברתית הולכת וגוברת. ליד האתגרים שמלווים אותנו, אנחנו עדים לחברה אזרחית מגויסת ולקהילות ופרטים חסינים ופעילים.

העובדים הסוציאליים היו והינם מהראשונים להתגייס לעשייה מקצועית וחברתית, וממלאים תפקיד מכריע במתן מענים ובמציאת פתרונות לטובת טיפול בסוגיות המורכבות הניצבות בפני החברה הישראלית בימים אלה. באמצעות עשייה מותאמת וחדשנית, יוזמה ויצירתיות, העובדים והעובדות הסוציאליות הוכיחו פעם נוספת, שביכולתם לתרום לחיזוק החברה הישראלית על מעגליה השונים.

הכנס הנוכחי נועד לתת במה לעובדים ועובדות סוציאליות מתחומים, מארגונים וממקומות שונים, לקובעי מדיניות, ולחוקרים ואנשי אקדמיה להציג את עבודותיהם ולהעלות סוגיות ואתגרים איתם מתמודד המקצוע במציאות היום-יומית המשתנה. באמצעות מפגש אנושי ומקצועי, הכנס נותן במה לעשייה המקצועית העשירה והמגוונת, מאפשר למידה משותפת, ואת המשך הגדילה וההתפתחות המקצועיים של העובדות והעובדים הסוציאליים, של הפרופסיה ושל החברה בישראל.

הייתה לנו הזכות לשמש כיו"רים של כנס זה ולהיחשף לשפע החומרים שיוצגו ביומיים של הכנס. אנחנו מאחלים לכולנו כנס מעניין, פורה, מלמד ומפגשים אנושיים מרתקים ומהנים.

 

בברכה,

פרופ' עדית בליט-כהן                                                              עו"ס חנה סולומון

פרופ' ג'וני גל                                                                             יו"ר הכנס

יו"רים אקדמיים שותפים בכנס

לחצו להרשמה

  להרשמה לקבוצות יש לפנות למייל: rishum@appro.co.il