שימו לב: לאור הביקוש הרב לכנס נותרו מקומות רק ליום שלישי (ה-14.2) 
לא נותרו מקומות ליום שני (ה-13.2)
לא תתאפשר הרשמה ביום האירוע!

מתחיל בעוד

בין מציאות פנימית ומציאות חיצונית

הכנס הדו-שנתי של יה"ת בשיתוף מוסדות ההכשרה לתואר שני בטיפול באמצעות אמנויות

הצטרפ/י לכנס המרכזי של עולם הטיפול באמצעות אמנויות בישראל, שיעסוק הפעם במפגש בין המציאות הפנימית והמציאות החיצונית בטיפול, ביצירה ובחיים.

13-14 בפברואר 2023 

 במרכז הכנסים בשפיים

בלב הכנס עומדות האמנויות ומקומן בטיפול ובמחקר.

בוא/י השתתפ/י במגוון הרצאות, סדנאות, תערוכות ומופעים, ויחד נלמד ונחגוג את הקסם והמדע שבאמנויות!

 נתראה,

יושבות ראש הכנס במשותף  -  ד"ר אילנה לח (יו"ר יה"ת)  וגב' אמאני מוסא

יו"ר הוועדה המדעית- פרופ' עינת מטצל

יו"ר וועדת האמנויות  - גב' ליאור שור וגב' אמאני מוסא

הועדה המארגנת: גב' אפרת ורדי - יו"ר וגב' אורית בוקר מנהלת פרויקטים ביה"ת

לחוברת הכנס לחצו כאן

מופעים ותערוכות

מציאות פנימית פוגשת מציאות חיצונית 

כנס יה"ת השנה שם דגש רב על האמנויות השונות ועל ההבעה באמצעותן.

כחלק מהתפיסה המציבה במרכז את שפת האמנות, שזרנו לאורך ימי הכנס מופעים ופעולות בתנועה, תיאטרון, ספוקן וורד, פלייבק, מוזיקה ואמנות חזותית. חלק מן המופעים הללו יועלו על במה, וחלקם יתקיימו באופן ספונטני, בחללים השונים, מתוך שאיפה לטשטש את הגבולות בין המציאויות, זו הפנימית וזו החיצונית. חלק מהמיצגים יזמינו את הקהל להשתתף, כהזמנה לחוות ולבדוק מה קורה לנו כמופיעים וכמשתתפים כשהגבולות מיטשטשים. 

ועדת אמנויות הבמה של הכנס: אמאני מוסא, מאירה מדינה יונגה, רחיק סולימאן וליאור שור, בחנה הצעות רבות שהגיעו ממטפלים ומיוצרים ובחרה מתוכן. תהליך הבחירה היה מורכב, ויש בנו תקווה שבשנים הבאות נגדיל עוד יותר את הפן התרבותי-אמנותי בכנסים המקצועיים שלנו ונוכל גם להרחיב את הבמה למופעים המרתקים של המילייה המקצועי האיכותי שלנו. 

קודקס

תערוכה קבוצתית

 התערוכה המרכזית מציגה יצירות של יוצרות ממגוון תחומים, שהגיבו כולן להזמנה שפורסמה על ידי אוצרות התערוכה. ההנחיה ביקשה להפגיש בין מציאות פנימית ומציאות חיצונית, דרך שימוש בספרים קיימים ויצירת התערבות אמנותית בתוכם. התוצאה פורשת מארג קבוצתי של התייחסויות ופרשנויות לסוגיית היחסים בין טקסטים לבין דימויים, לשימוש בכפולות מתוך ספרים כנקודת מוצא ליצירה ולמפגש בין מציאויות.

"כל אחד מן הצדדים – המחבר מכאן והקורא מכאן", כתבה מירב רוט, הופך מיכל לעולמו הפנימי של זולתו. היא מתארת בדרך זו את תהליך ההזדהות בקריאה כדו-כיווני. בפרפרזה על המשך דבריה של רוט, ובהשאלה לאמנות החזותית,
"הצופה היחיד באמנות, ועמו כל ציבור הצופים, הופכים למיכל עצום ממדים לצפונותיה של נפש אחת – נפשו של היוצר [...] מן הצד האחר, היוצר ו'נציגותו' בעבודה נחווים כמכילים את נפשו של הצופה, המשליך לעברם מעולמו הפנימי."
(מירב רוט, מה קורה לקורא).

השדה הטיפולי, בהיותו טרנספורמטיבי, כולל ומחבר בין סובייקטים בתקשורת מודעת ולא-מודעת. גם התערוכה מבקשת ליצור חיבורים כאלה ולהזמין את הצופה לשוטט ולטוות את דרכו במרחב הסינכרוני, לצוף בין תודעה אישית לקולקטיבית.

מציגות:

‏תמר פסו אביב, ליאת רייכנברג אורון, דגנית אייל, איריס אפטר, נורה אפשטיין, גליה כדורי בביוף, עינת ביבי, ענת בר-אילן, איה ברנהרד, אבישג גפטר, עילית דנאי, דור ויזל, פנינה ויטלי, ראומה ויינברג, עינת וינוגרד, ‏שירי חלמיש, מיכאלה מנדה ינקו,‏ שני לב, בתאל רחל לוי, אילנה לח, עדי אליאל לשם, עינת מטצל, קרין מנדלוביץ, אורנה מרטון, מנאל סבאח, נופר סומך, ענת עין-דור, לזלי ערמון,‏ ‏יעל פלג צאלים, ליאת צוקר, יפעת קייטס, נטע אשד קפלן,‏ ‏אושרת אור רובס, ‏רינת פודיסוק רייזנר, איילה רינת, לילך בית הלחמי שדה, ליאור שור, יוני שור, עידית כהן שוב, ציפי שורק, יעל ברעם שלום, לילך שמילוביץ, טליה קוץ שמיר, ‏לאה שץ, ענת שרון

 אוצרות: גליה כדורי-בביוף, לילך שמילוביץ וליאור שור

 

אני ישנה וליבי ער

תערוכת יחיד

נוסף על התערוכה המרכזית, תוצג תערוכה מרתקת, הפורשת עבודות של האמנית יהב בן חמו שנעשו במסגרת תהליך טיפולי עם המטפלת ליאור אילון. בן חמו מעבדת את הטראומה המינית שחוותה באמצעות שפת האמנות. התערוכה מזמינה את הקהל לצעוד עם היוצרת מחושך לאור, ממעמקי הייאוש והאובדן לתקווה אמיתית. 

אוצר: יוסי וסיד

 

מבט לתוכנית הכנס

לצפייה בחוברת הכנס הקלק על התוכניה 

placehold.it/350x250

היכן ומתי?

13-14 פברואר, 2023

הוספה ליומן Add to Calendar

יו"ר הכנס והדוברים

{{speaker.name}} {{speaker.name}}

{{speaker.title}} {{speaker.name}} {{speaker.lastName}}

{{speaker.jobTitle}}
{{speaker.country}}

{{speaker.name}} {{speaker.name}}

{{speaker.title}} {{speaker.name}} {{speaker.lastName}}

{{speaker.jobTitle}}
{{speaker.country}}

טבלת המחירים

ניתן לבטל עד 14 יום מיום ההרשמה ועד 5 ימי עסקים מיום הכנס. הביטול  בניכוי 5% ממחיר הכרטיס שרכשתם.

היעדרות לטובת השתתפות בכנס מאושרת לתשלום למטפלים במשרד החינוך, בכפוף לאישור השתתפות.

לצערנו כל מקומות הלינה בשפיים נתפסו בשלב זה

נעדכן בקרוב אם יפתחו חדרים נוספים